Gdybym mogła od nowa wychować dziecko...

Gdybym mogła od nowa wychować dziecko...
...malowałabym palcem częściej, niż nim wskazywała.
Mniej bym poprawiała, więcej przytulała.
Zamiast patrzeć na czas, dawałabym sobie czas, by patrzeć.
Mniej bym dbała o to, by wszystko wiedzieć; wiedziałabym raczej, jak lepiej dbać.
Częściej bym się z nim wspinała na drzewa i puszczała latawce.
Przestałabym bawić się w powagę, a poważniej bym się bawiła.
Przebiegałabym z nim więcej łąk i częściej przyglądałabym się gwiazdom.
Rzadziej bym szarpała, a częściej przytulała.
Rzadziej byłabym nieugięta, a częściej wspierała.
Najpierw budowałabym poczucie własnej wartości, potem dom.
Uczyłabym go mniej o miłości do siły, a więcej o sile miłości.
Diane Loomans

29 marca, 2015

"Otto jeździ tam i z powrotem", Tom Schamp

     Dla większości kilkulatków jazda autem to niezmącona frajda! Otto wraz z tatą przemierza mnóstwo ulic; na każdej karcie podglądamy ich trasę, szczególną uwagę skupiając na przedziwnych, niezwykle plastycznych pojazdach. Karty książki są wielkie, kartonowe, bez obaw
o ich kondycję obracamy więc nimi tak, by zatoczyły koło - wzdłuż każdego z brzegów tętni życie na kółkach:) Najistotniejsze są tu samochody: barwne, sympatycznie udziwnione, fantazyjne, zawsze w jakiś sposób związane ze światem zwierząt.
     Otto z tatą jadą przez każdą rozkładówkę; zwykle najpierw wyłapujemy wzrokiem ich samochód o kocich oczach świateł i felg, później wodzimy palcem po ulicach, uważnie wychwytując urokliwe detale pozostałych aut. Ulica z jednej karty ciągnie się przez kilka kolejnych, gdy dotrzemy do ostatniej już wiemy, że to znak, by obrócić książkę do góry nogami i kontynuować podróż. Wyjechaliśmy z garażu i do niego wracamy, zabawa może się nie kończyć; wkręca;) Bogactwo barw, pomysłowość Toma Schampa (jego strona tutaj), sympatyczni bohaterowie to bezsprzeczne atuty gry z książką.
     W przeźroczystej kapsule cysterny pływa rekin, kabriolet małpki to banan, jamnik prowadzi długaśną ciężarówkę... Mnóstwo tu pojazdów, zwierząt, owoców; z każdą stroną robi się więc coraz tłoczniej, barwniej, fantazyjniej... Pobudzona wyobraźnia często prosi o kolejną porcję wrażeń - jeździmy po ulicach już nie palcem ale resorakiem z domowej szuflady, projektujemy własne przedziwne pojazdy, wyprzedzamy... Rozpalona pomysłowość ma coraz więcej do opowiedzenia! Uśmiechy, wykrzyknienia, zachwyty, olśnienia... I wbrew niewielkiej ilości tekstu w książce duuużo wypowiadanych słów:) Znakomita rodzinna zabawa!
Tłumaczenie: Iwona Mączka
Rok wydania: 2014
Format: 260x345 mm
Ilość stron: 16
Cena: około 36 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...